Italcsomag know-how

Úgy veszem észre, a helyszínek által kínált italcsomagokkal kapcsolatban gyakran merülnek fel kérdések a párokban, és gyakran tapasztalok félreértéseket is. Ebben a posztban segítek néhány gyakori kérdést megválaszolni.

Fotó: Szegfi Róbert

Lehet olyat, hogy X vendég számára kérünk egyfajta italcsomagot, Y vendég számára pedig egy másik csomagot? A nagymamák pl. biztosan nem isznak alkoholt.

Gondoljatok bele kicsit a helyszín szemszögéből ebbe. Lehet, hogy ti csak 30 főre kéritek a magasabb kategóriájú csomagot, de végül 50 ember fog fogyasztani a magasabb kategóriájú italokból, hisz’ a helyszínen dolgozó kollégák számára ez egész egyszerűen lekövethetetlen. Maximum valami karszalagos megoldással lehetne kivitelezni, de ez egy esküvőn, ami egy intim, családi esemény, meglehetősen kirekesztően hatna véleményem szerint. Hiszen a buli, a jó társaság, a kikapcsolódás hevében az is dönthet egy extra alkoholfajta mellett, aki egyébként nem szokott olyat fogyasztani sosem. Az esküvőtökön ne vegyétek el tőle ezt a lehetőséget! Óva intenélek titeket a vendégek effajta megkülönböztetésétől, és a helyszín szempontjából sem igen kivitelezhető ez a dolog.

Mi az a dugódíj?

Amennyiben a helyszín megengedi, hogy a Pár külső helyszínről (általában italnagyker, netán házi pálinka) vigyen be szeszesitalt az esküvőre, abban az esetben elképzelhető, hogy ezt külön díj felszámolása mellett teszi, ezt hívjuk dugódíjnak. Ez lehet egy fix összeg, de lehet fejenkénti összeg is.

Hogyan döntsük el, hogy érdemes-e bevinnünk a röviditalt?

Amennyiben a helyszín hozzájárul a bevitelhez, az alábbiakat érdemes mérlegelni: a dugódíj megfizetése mellett is megéri az italok külön megvásárlása, bevitele? Van kedvünk a plusz macerához, ami ezzel jár? (Külön kifizetni, oda szállíttatni, a megmaradt italokat esetlegesen visszavinni stb.) Nekem esküvőszervezőként az a tapasztalatom az utóbbi években, hogy egyre kevésbé éri ez meg.

Milyen italokat válasszunk?

Vannak bizonyos eldöntendő kérdések az esküvőszervezés menete során, amelyeket egyszerűen muszáj Nektek eldöntenetek, ilyen ez is. Ti ismeritek a násznépet, ti tudjátok, hogy az eddigi családi összejövetelek, baráti találkozók során mely fajta italok fogytak leginkább. Vannak sörös, boros, és röviditalosabb társaságok is. De például egy nemzetközi esküvőn találkoztam olyan igénnyel, hogy külön kért több karton energiaitalt a pár, mert a görögöknél az volt a szokás, hogy ezzel itták a whiskey-t. Fontos átgondolnotok ezeket, és olyan italokból összeválogatni az italcsomagot, amelyeket szeretnek a vendégeitek.

Mikortól indítsuk az italcsomagot?

Ez is egy kardinális kérdés. Egyáltalán nem javaslom, hogy már a welcome alatt lehessen röviditalt fogyasztani a vendégeknek. Ezzel azt kockáztatjátok, hogy esetlegesen már a szertartás alatt lesz olyan vendég, aki túl sokat ivott és akár tönkre is teheti a szertartásotokat. Mindenképp érdemes a vacsora kezdetétől indítani a rövidital felszolgálását. A welcome-hoz általában egyébként is külön italokkal készülnek a helyszínek. Itt felmerül, hogy jó, de mi történik, ha egy vendég mégis inni szeretne egy pálinkát érkezéskor? Véleményem szerint semmi kivetnivaló nincs abban, ha ilyenkor az esküvőszervező, a ceremóniamester, vagy a helyszíni kollégák tájékoztatják a vendéget arról, hogy az ifjú pár kérésének eleget téve csak vacsorától szolgálnak fel röviditalokat. Általában túlgondoljátok ezt, de higgyétek el, egy vendég sem fog ezen fennakadni vagy megsértődni, hisz’ ez a Ti napotok!

További információkért, ötletekért, tippekért olvasd rendszeresen a blogomat, kövess Instagramon és Facebook-on, és iratkozz fel az Alida Wedding hírlevelére!

Olvastad már?

Kérj ajánlatot!

Amennyiben érdeklődsz az általam kínált szolgáltatás iránt, kérlek, töltsd ki az alábbi mezőket és felveszem veled a kapcsolatot.

A *-gal jelölt mezőket kérjük kitölteni!

Wedding Academy
Eszsze